Září 2007

Jak se naučit kotoulovou obrátku - část 2

17. září 2007 v 15:00 Obrátky .

Jak se naučit kotoulovou obrátku - část 2

Autor: Felix Gmünder (z Schwimmverein Limmat Zürich)

Tipy pro nácvik

  • Začněte nácvik otočky kousek od stěny. Jak se naučit kotoulovou obrátku - část 1 popisuje úvodní cvičení. Když toto zvládnete, začněte se přibližovat ke zdi.
  • Nácvik začněte v poloze břichem dolů.
  • Abyste se vyhnuli vodě v nose, v průběhu otáčky nosem vydechujte.
  • K zahájení koutoulu nepoužívejte ruce (chyba č.1). Využijte plavecké setrvačnosti, zastrčení brady k hrudi a delfínový kop k provedení otočky.
  • Otočte se v co nejmenším prostoru: nos ke kolenům, paty k hýždím. Nohy nikdy nemějte propnuté.
  • Neodrážejte se od stěny v poloze na břiše (chyba č.2).
  • Nenadechujte se ani těsně před obrátkou, ani těsně po ní; snažte se udržet aerodynamickou polohu.
Foto free style
Vzdálenost od stěny odhadněte podle "T" na dně před stěnou. Otočku začněte s rukama u těla. (Alespoň) jedna ruka a dlaň bude sloužit jako bod stability a kontrola otočky.
Foto free style
Tělo držte v pevné "balónové" poloze. Nohy a chodidla se přemisťují přímo nad hlavou. Dlaně a ruce použijte pro udržení rovnováhy a podporu.
Foto free style
Držte nohy u sebe a současně se odražte chodidly. Soustřeďte se na odraz od stěny ve správném místě, ani příliš dole nebo nahoře.
Foto free style
Odražte se od stěny na zádech. Před odrazem, horní část těla a ruce upravte do aerodynamické polohy. Odpor vody je nehorší při vysokých rychlostech!
Foto free style
Po odraze se začněte otáčet ze zad na stranu a pak na břicho. Zůstaňte v perfektní aerodynamické poloze. Kopat začněte, až když rychlost klesne. Nezačínejte záběr tak dlouho, dokud je rychlost splývání vyšší než rychlost plavání. Toto načasování si vyžádá spoustu tréninku.
Foto free style
Záběr začněte krátce předtím, než se přiblížíte k hladině. Myslete na načasování: začnete-li příliš brzy nebo příliš pozdě, podstatně ztratíte rychlost. Zůstaňte v aerodynamické poloze, udržujte rovnováhu a při prvním záběru se nenadechujte.

jak se naučit kotoulovou obratku - část 1.

17. září 2007 v 14:59 Obrátky .

Jak se naučit kotoulovou obrátku - část 1

Autor: Felix Gmünder (z Schwimmverein Limmat Zürich)
Nejjednoduší způsob pro naučení se otočky je nácvikem ve vodě sahající do pasu, kousek od stěny bazénu. Blízkost stěny by vás mohla rušit. Následující cvičení vám pomůže naučit se základní části otočky.
Nácvik otočky 1Stůjte ve vodě sahající do pasu s rukama před sebou. Přemýšlejte o tom, že uděláte kotrmelec jak nejrychleji jen dovedete.
Nácvik otočky 2Stáhněte obě ruce směrem ke kolenům, nepatrně zastrčte bradu a co nejrychleji se potopte dopředu.
Nácvik otočky 3Táhněte bradu směrem k hrudi a začněte se otáčet.
Nácvik otočky 4Snažte se dostat nos ke kolenům - pomozte si dlaněmi k lepší stabilitě. Pamatujte si, že otáčení pochází z přímočaré rychlosti, v tomto okamžiku rukama nezabírejte.
Nácvik otočky 5Otočte se v co nejmenším prostoru. Držte nos u kolen a paty u hýždí.
Nácvik otočky 6Zůstaňte pevně zabaleni co nejdelší dobu. Jakmile se vaše paty znovu dostanou do vody, "vystřelte" chodidla směrem ke dnu bazénu a hlavu směrem k hladině.
Nácvik otočky 7Zaberte rukama, abyste se bezpečně a co nejrychleji postavili.
Nácvik otočky 8Hotovo: uvolněte se a přemýšlejte, jak se otočit ještě rychleji s lepší koordinací. Poproste kamaráda, aby vám kotrmelec změřil. Pokud to zvládnete pod jednu sekundu, je to vynikající.

Poznámka k dobíhanému plavání

17. září 2007 v 14:57 poznámka k dobíhanému plavámí :-)

Poznámka k dobíhanému plavání

Autor: Terry Laughlin
Mezi mnoha netradičními radami v metodice Total Immersion byla nejvíce diskutována rada ohledně plavání v předním kvadrantu (v angličtině Front Quadrant Swimming (FQS) - plaváni v předním kvadrantu, též se používá termín dobíhané plavání; v článku bude tato technika označována zkratkou FQS), především s ohledem na sprint.
Kritici poukazovali na to, že sprinteři v nejvyšších rychlostech obvykle nemají jednu ruku stále před hlavou, ačkoli většina nejrychlejších vytrvalostních plavců ano. A je pravda, že plavci, kteří praktikují FQS příliš rigidně, mohou pociťovat, že nedosahují ideálního záběrového tempa, tolik důležitého pro plavání 50 a 100 metrových závodů. Pojďme se tedy podívat, jestli pro vás dobíhané plavání výhodné a pokud ano, jak jej správně provádět.
Je důležité poukázat na to, že sprinteři při závodech dosahují až 100 záběrů za minutu, zatímco nejoptimálnější záběrové tempo pro mnohé vytrvalostní plavce je od 50 do 60 záběrů za minutu (25 - 30 záběrových cyklů za minutu). Při tomto záběrovém tempu by mělo být poměrně jednoduché udržet správné načasování FQS, aniž by to narušilo vaši schopnost plavat uvolněně a rytmicky. Vždy povzbuzujeme plavce, aby experimentovali s různými načasováními záběrového tempa při různých rychlostech, a tak nalezli pro sebe nejlepší způsob načasování. Podívejme se tedy, jak toho docílit.

Nalezení nejlepšího načasování záběru:

V TI seminářích popisujeme FQS jako nejvíce "obchodovatelnou" z dovedností, které vyučujeme. Procvičování přesunů, které učí načasování FQS, vám dovolí objevit, zda se při FQS budete cítit pohodlně a přirozeně.
Malému procentu ze všech studentů (méně než 10%), se kterými jsem pracoval, připadalo FQS nepřirozené. Doporučili jsme jim, aby používali cvičení přesunů pro uvědomění si délky jejich záběru, aniž by nějak násilně přerušovali svůj přirozený rytmus. Velké většině - zejména pomalejším triatletům - kteří se naučili FQS se správným rytmem, při kterém se cítili pohodlně, jsem vysvětlil, že tohle je nicméně stále cvičení pro zafixování si správného načasování, které není přirozené ani instinktivní. Odveďte dobrou práci v tréninku, kdy záměrně a vědomě pracujete na FQS v nižších rychlostech. Při závodě pak bude vaše nervová soustava umět udržet nejvyšší efektivitu záběrového tempa. Budete schopni plavat uvolněně a rytmicky se záběrovou frekvencí, při které budete nejrychlejší.
A co ti z vás, kteří plavou krátké tratě na mistrovských závodech? Je pravda, že FQS nepomáhá, když potřebujete plavat opravdu rychle? Mohu vám jen říct, že jsem osobně sledoval Alexandra Popova při nácvicích a trénincích, když byl v New Yorku na Hrách Dobré Vůle v roce 1998. Další trenéři, které znám, také pozorovali Popovovy praktiky při jeho návštěvách USA od několika hodin až po dobu tří týdnů. Všichni jsme vypozorovali tu samou věc. Popov plaval většinu svého tréninku relativně pomalu perfektním způsobem a každý záběr byl prováděn s FQS načasováním.
To se mu vyplatilo v závodní den, kdy díky pečlivé přípravě nervové soustavy při tréninku udržoval při nejvyšším tempu delší záběr než plavci, kteří nepraktikovali FQS. To je také důvod proč udržel lepší plavecký způsob v závěrech závodů a tolik jich vyhrál v závěrečných 10 - 15 metrech.
Chtěl jsem, aby sprinteři, které jsem trénoval ve West Pointu, byli schopni zvládnout stejné dovednosti. Jak jsme tedy dosáhli toho nejlepšího FQS načasování, které zajišťuje nezbytné plavecké tempo při plavání krátkých závodů? V extra pomalém cvičení jsme vědomě procvičovali nejvyšší stupeň dobíhání nebo FQS načasování. Když se rychlost zvyšovala, snižovali jsme dobíhání kousek po kousku jak jen to bylo možné bez narušení pocitu přirozenosti. Instruoval jsem je, aby se při větších rychlostech stále cítili co nepřirozeněji.
Výsledky, které jsem měl v průběhu šestiměsíčních závodních sezón během tří let trénování ve West Pointu, byly nepopiratelné. Moji plavci se významně zlepšili a byli schopni udržovat dlouhý záběr i v nejvyšších rychlostech. Na konci sezóny byli schopni trvale plavat výrazně rychleji s významným zlepšením délky záběru.
Já, jako dálkový plavec, jsem na sobě praktikoval stejný trénink a mohu vám říct, že to skvěle funguje. Po několika letech práce na načasování svého záběru jsem schopen neustále redukovat počet záběrů na bazén. Toto zlepšení v délce záběru mi pomáhá cítit se více hladkým a kontrolovaným i v nejvyšších rychlostech. Ze všeho nejlepší je, že mi tento způsob tréninku pomáhá minimalizovat ztrátu rychlosti za posledních dvanáct let závodění.


Kontakt na Avril Lavigne !!!!!

9. září 2007 v 18:46 Avril lavigne
Kontakt: Avril Lavigne
Arista Records
6West 57th Street
New York
USA Tak to je bombááá ne ::: Mužete klidně napsat Avril nějaký ten Letter ... :-D

Avril - životopis

9. září 2007 v 18:45 Avril lavigne
Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti je přesný opak Britney Spears. Je divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.

Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch i nadále rostl.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie. V roce 2004 produkovala svoje album "Under My Skin", na kterém opět ukázala svůj talent.

Mezi rokem 2005 a 2006 se z drzé punk-rockerky stává velká citlivka a doslova pro někoho ztělesněná Barbie. Avril si totiž obarví vlasy na blond, na dovolené v Benátkách se zasnoubí se svým dlouholetým přítelem Derickem a fotí do modních časopisů. To, co Avril dříve nesnášela se teď stává samozřejmostí a šokovaní fanoušci se nestačí divit. Udájně si je obarvila na blond kvůli životopisnému snímku, kde prý hraje Courtney Love. Většina fanoušků se od ní odvrací a Avril točí více filmy a fotí pro časopisy.

15.7.2006 si Avril Lavigne vzala svého přítele, frontmana skupiny Sum 41, Derycka Whibleyho. Soukromý obřad se konal ve městě Montecito v Kalifornii. Avril byla s Deryckem zasnoubená přesně rok (zasnoubili se na dovolené v Benátkách).

Do kin se v roce 2007 dostává její první film Fast Food Nation, který vypovídá o nezdravém stravování v USA.

17. dubna 2007 Avril Lavigne vydává již své třetí Album, které nese název The Best Damn Thing. Avril tvrdí, že dneska je živá, rocková a hlavně, že je hravá. Z tohoto alba známe již písničku Keep Holding on, či Girlfriend, která nyní válcuje hitparády. Jako další singl vyjde When You're Gone.

doupě

9. září 2007 v 18:31 | mája |  Boj proti nudě :-)
Joooooo dyštak adresa doupěte : www.barusaa.webgarden.cz -- vážně stojí za skouknutí :-P

Oříšky ,,,,,

9. září 2007 v 18:30 | mája |  Boj proti nudě :-)
Začalo to v pátek ... Když sem šel ke kamarádce do doupěte spát ... Přišel sem kní asi v jedenáct hodin a to u ní už nikdo nebyl .... No ona mi psala jako že dřív že B peče dort a že příjde ta zábavná paní na balkon ... atd ... Jesli newíte kdo je to paní na balkon --- nechtějte to vědět stejně nepochopíte ....No takže sem si tý sms vsiml až jako v těch 11 ... tak jsme loupali oříšky ... Ale řeknu vám docela zábavné.... Tak jako lupeme .. loupeme ..... a ze pujdem ve 0,45 spát .. Tu z čitajasna zazvonil L .. Takže bylo samozřejmě po spaní ... atak jsem dále pokračovali v loupání oříšku ......Powídali jsme si a při tom loupali obcas jsem to prolozily balkonem ... . Kdys L odešel .. to bylo asi kolem pul třetí . ak jsme se rozhodli že pujdem teda opravdu opravděnsky spát ...
Neděle 18,00 : strašne sem se nudil ... a tak jsem popadl ořechy a začal je loupat .. Ona je to taková vděční činnost ... ořechy se vždycky hoděj mne ???
Takže vám radím kdyš se nudíte loupejte ořechy
Toto se dá zvládnout tak za hodinku ... Mám to vyzkoušený :-D :-D :-D

Začátek

9. září 2007 v 12:28 | mája |  PK Pandora Čáslav
Ahojky . Tak ve středu 5.září jsme začali opět trénovat ve vodě ... taky bylo už načase ... :-D , v srpnu jsme taky trénovali na suchu ale vodička je vodička ... Teďka nás čeká pár težších treninků páč 29,9 jedeme na závody do kolína tak abysme byly krpátko připravení . Už se na závody moc těším .
Jinak naše Paní Trenérka ANDREA BALÁŠOVÁ byla 3. na Letním mistroství České republiky na 100 motýl s časem 1:04,41 .
Jiří Baláš 50 prsa 0:30,81 - 8 místo
Tak gratuluji a zatím to je fšechno . Mějte se famfárově .
Mája