Axis plavky - Materiály

27. dubna 2007 v 18:40 |  Axis

Materiály

NAIR

Nair
Je produktem společnosti Nylstar, která vždy věnovala významnou pozornost trhovým trendům a inovaci na poli polyamidových vláken. Výsledkem jejich výzkumu je systém, který plně uspokojí individuálně požadované vlastnosti profesionálního sportovního oblečení. Je směsí 91 % polyamidu a 9 % elasthanu.
 • je prodyšný, odvádí vlhkost a lehce si poradí s pocením
 • zachovává přirozený stav pokožky
 • díky své pružnosti a přizpůsobivosti Vám poskytne volnost pohybu a pohodlí při jakékoli činnosti
 • na omak je příjemný stejně jako přírodní materiály
 • má schopnost odolávat opotřebení

Meryl

Meryl
Výrobek z materiálu Meryl je velmi vhodný pro sportovní účely. Zaručuje pohodlnost, prodyšnost a pružnost. Je odolný vůči opotřebování. Po vyprání rychle uschne.

DREAM

Dream
Materiál vyvinutý pro oblečení první vrstvy. Je směsí 86 % polyamidu a 14 % elastanu. Díky praktickému spojení měkkosti a elasticity je ideální pro sport a volný čas.
 • je rychleschnoucí
 • prodyšný
 • s antibakteriální a antipeelingovou úpravou
 • mimořádně poddajný
 • příjemný na omak

Bavlna s antibakteriální úpravou

JL Cotton
Námi používaná bavlna je směsí 88 % přírodní bavlny a 12 % Lycra®.
 • má antibakteriální úpravu, zachovává přirozenou úroveň bakterií a zabraňuje vzniku nových, přičemž snižuje riziko zápachu
 • vyznačuje se vzdušností, prodyšností a příjemným nošením
 • díky obohacení vláknem Lycra® Vám zaručí volnost pohybu, maximální pohodlí a nemačkavost

Co je to LYCRA®

Lycra
… je syntetické pružné vlákno vynalezené a vyráběné pouze firmou DuPont. Jeho pozoruhodná schopnost roztáhnout se a vrátit se do původního stavu zlepšuje vlastnosti všech látek a oděvů, v nichž je použito. Dodává jim pohodlí a volnost pohybu, oděvy lépe padnou a udržují si tvar, vyznačují se zvýšenou nemačkavostí a lépe splývají.
Plavky a dámské prádlo vděčí vláknu Lycra® za schopnost zeštíhlovat postavu.
Pružnost, kterou vlákno Lycra® dodává sportovním oděvům, umožňuje, aby aerodynamicky přiléhaly k tělu a přitom nebránily v pohybu. V případě tkaných oděvů vlákno Lycra® zlepšuje volnost pohybu a splývavost a pomáhá vyhlazovat záhyby.
Úplety s vláknem Lycra® si při opakovaném nošení zachovávají tvar.
Krátce řečeno, díky malému množství vlákna Lycra® všechny typy oblečení lépe padnou, lépe se nosí a lépe vypadají.

Z technického hlediska …

Patří Lycra® druhově do elastanové skupiny syntetických vláken (známých v USA a Kanadě jako spandex) a technicky je popsáno jako segmentovaný polyuretan. Skládá se z měkkých nebo pružných segmentů spojených s tvrdými neboli pevnými segmenty. To vláknu poskytuje jeho trvalou pružnost.
Vlákno Lycra® lze natáhnout na čtyřnásobek až sedminásobek jeho původní délky. Jakmile napětí povolí, smrští se na původní délku.
Třebaže se zdá, že Lycra® je souvislé jednolité vlákno, ve skutečnosti je to svazek tenkých vlákének.
Vyrábí se ve verzi průhledné, matné a se širokým rozsahem jemností nebo síly - od 11 do 2500 decitexů.*
*Metrický termín vyjadřující sílu vlákna. Vztahuje se k váze 10 000 m příze v gramech.

Jak je Lycra® používána:

Vlákno Lycra® se nikdy nepoužívá samotné, vždy se kombinuje s jiným vláknem (nebo vlákny), přírodními nebo syntetickými. Látky vylepšené vláknem Lycra® si na vzhled a na omak zachovávají vlastnosti větši-nového vlákna.
Typ látky a její konečné využití určují množství a typ vlákna Lycra®, jehož je zapotřebí, aby se zajistily optimální užitkové a estetické vlastnosti. Pouhá 2 % vlákna Lycra® stačí ke zlepšení pohybu látky při nošení, udržení záhybů a tvaru, zatímco oděvy pro aktivní pohyb, jako jsou plavky a sportovní oblečení mohou být zhotoveny z látek obsahující až 20 či 30 % vlákna Lycra®.
Techniky tkaní nebo pletení spolu s typem látky a konečným využitím určují, zda je vlákno Lycra® užíváno samotné (holé) nebo ovinuté jinou přízí.
Holé vlákno Lycra® může být zpracováno jako ostatní syntetická vlákna a proto může být používáno samotné v takových aplikacích jako je prádlo, plavky, lemy a punčochové výrobky.

Jak Lycra® mění látku

Lycra® svou úžasnou pružnost propůjčuje všem typům látek… počínaje pevným denimem a gabardénem přes splývavý žerzej a vzdušný krepdešín.
Stupeň a směr pružnosti závisí na tom, kolik vlákna Lycra® se použije a jak je vpleteno nebo vetkáno do látky.

Pletené látky

U všech typů úpletů přispívá vlákno Lycra® k volnosti pohybu a trvalému udržování tvaru.
Osnovní pleteniny: rašlové úplety (např. druh powernet a krajka) obsahující vlákno Lycra® mají vysokou roztažnost ve směru osnovy a omezenou ve směru útku. Plavkový úplet neboli tricot s vláknem Lycra® se roztahuje stejně ve všech směrech a je ideální pro plavky, spodní prádlo a sportovní oblečení.

Jak pečovat o oděvy s vláknem Lycra®

Pokud jde o péči o oděvy obsahující vlákno Lycra®, řiďte se návodem výrobce.
Nemáte-li žádný návod, perte nebo nechte chemicky čistit podle požadavků převládajícího vlákna.

Co všechno přináší Lycra®

Vlákno Lycra® není pouze pružné vlákno. Je to světoznámé jméno, registrovaná obchodní značka firmy DuPont, která představuje dodatečnou hodnotu jak pro výrobce látek a oděvů tak i pro jejich zákazníky. Představuje trvalý závazek firmy DuPont inovovat výrobky a být jedničkou ve svém oboru.
Té nejdůležitější osobě, zákazníkovi, slovo Lycra® na visačce nebo etiketě zaručuje kvalitu a vlastnosti jedné z celosvětově nejznámějších a nejoceňovanějších značek.

Lycra® v plavkách

Proč Lycra® v plavkách?
 • mokré nebo suché plavky s vláknem Lycra® padnou jako druhá kůže a udržují si tvar
 • plavky s vláknem Lycra® reagují na každý pohyb těla a poskytují pocit pohodlí a neomezené volnosti
 • plavky s vláknem Lycra® si udržují tvar, pružnost a vzhled i po dlouhodobém nošení a opakovaném praní
 • plavky s vláknem Lycra® odolávají škodlivým účinkům slunečního záření, chlórované vody a nepodléhají plísním

Lycra® přináší:

 • vynikající padnutí, jak za sucha, tak za mokra
 • trvalé udržování tvaru
 • pohodlí
 • odolnost vůči chlóru a plísním

Otázky, které si můžete položit ohledně plavek s vláknem Lycra®:

Neměla bych si koupit menší velikost, vzhledem k tomu, že je vlákno Lycra® pružné?
Ne, kupte si normální velikost. Oblečení se roztáhne v souladu s tvary a pohyby těla, ale vždycky se vrátí do své původní velikosti a tvaru.
Jaký vliv má chlórovaná voda na plavky obsahující vlákno Lycra®?
Firma DuPont vyvinula speciálně pro plavky zvláštní typ vlákna Lycra®, které se vyznačuje vynikající odolností vůči chlóru.
Poškodí slunce a slaná voda plavky obsahující vlákno Lycra®?
Ne.
Budou plavky, obsahující vlákno Lycra® nepříznivě ovlivněny plísní?
Lycra® je proti plísni zcela odolná. Nicméně abyste prodloužili životnost svých plavek, měly by se po každém koupání vymáchat a po každodenním používání vyprat v teplé mýdlové vodě.
Vyžadují plavky, obsahující vlákno Lycra® speciální péči?
Ne. Řiďte se návodem výrobce nebo, pokud návod nemáte, perte tak, jako byste prali oblečení z převládajícího vlákna. Jako v případě všech plavek i plavky s obsahem vlákna Lycra® by se měly po každém koupání vymáchat a po každém dni, kdy se používaly, by se měly vyprat.
Jsou vlákno Lycra® a elastan totéž?
Elastan (spandex ve Spojených státech) je druhový název pro všechna syntetická elastická vlákna, ale ne každý elastan je Lycra®. Vlákno Lycra® vyrábí výhradně firma DuPont, která trvale sleduje kvalitativní normy látek a výrobků. Má-li být na oblečení, že obsahuje vlákno Lycra®, musí tyto normy splňovat.

Co je to Supplex®?

Supplex
Supplex®je registrovaná obchodní značka firmy Du Pont pro mimořádné textilie vyrobené z tohoto speciálního polyamidu. Supplex® je společností Du Pont speciálně vyvinutý nylon ( polyamid ), který textiliím poskytuje měkkost, poddajnost a příjemnost omaku bavlny současně s pevností a výkonem nylonu. Supplex® najdete ve vycházkových oděvech, v plavkách, ve cvičebních úborech, oblečení pro extrémní sporty, sportovním oblečení a svrchním ošacení.

Srovnání vláken

Použití jemného mnohokapilárního polyamidu Supplex®dělá úplety a tkaniny flexibilnějšími, lehčími a o 26%-36% jemnějšími než jsou běžné polyamidové textilie. Ve srovnání s bavlnou se nemačká, nesráží se ani nevybledne.
Přidaná hodnota jménem Supplex®
 • vypadá déle jako nový
 • uchovává si perfektní tvar a zářivé barvy i po opakovaném praní a sušení
 • nevytahá se a nežmolkovatí
 • je odolný proti otěru a protržení
 • vzdušný, odolný vůči pachům, větru a vodě
 • lehce se udržuje
 • je rychleschnoucí
Pokud Supplex® zvlhne, schne rychlostí blesku - uschne rychleji než bavlna až o 56 minut (viz. tabulka srovnání sušení).
Pohodlí, dokonalé padnutí a volnost pohybu s vláknem Lycra®. Ve směsi se značkovým elastanem Lycra® kombinuje Supplex® komfort bavlněné měkkosti s mírnou podporou, jedinečným padnutím a ohromnou svobodou pohybu, které textiliím přináší jen Lycra®. Jde o praktické spojení měkkosti a elasticity.

Novarel

Novarel
Mikrovlákno Novarel je skutečným mikrovláknem. Zaručuje výrobkům mimořádnou měkkost, jemnost, příjemný pocit a velmi vysoké užitné vlastnosti.
Aby se dala příze nazvat mikrovláknem a měla jeho vynikající užitné a pocitové vlastnosti musí mít vlákno strukturu minimálně 28 kapilár. Námi používané úplety Novarel" jsou vyrobeny z mikropřízí složených ze 36-42 kapilár, na bázi Polyamidu PA6 a PA6,6 což jsou špičkové materiály, které patří k nejlepším na současném trhu.
Výhody úpletů Novarel:
 • mimořádná měkkost
 • odolnost proti vnějším vlivům
 • barevná stálost
 • vynikající odvádění tělesného potu
 • maximální pohodlí
 • tvarová stálost

Reflexní prvky

Reflex
Pohyb na čerstvém vzduchu je nedílnou součástí našeho života. Avšak i při cyklistice, turistice, běhu, hře či chůzi jsme vystaveni určitému nebezpečí. Dobrým způsobem jak tomuto nebezpečí předcházet je právě naše oblečení s reflexními prvky.
Ty fungují na principu zpětného odrazu světla (tzv. retroreflexe), což je fyzikální vlastnost zajišťující, že světelné paprsky dopadající na povrch materiálu (reflexní páska), jsou následně odráženy a v úzkém kuželu dopadají zpět přímo ke zdroji tohoto světla např. do očí řidiče. Reflexní materiál na oděvu tak způsobí světelný kontrast vůči tmavému pozadí, řidič může zpozorovat osoby za šera či za tmy včas a má dostatek času na to, aby zareagoval.

Údržba:

Oděvy s těmito prvky mohou být prány v domácí pračce i průmyslovým způsobem, při běžně používaných teplotách, aniž by ztratily svůj jas.

Teflon

Teflon
Je to jedinečný materiál od světově proslulé firmy DuPont. Jeho výjimečná technologie chrání Vaše oblečení před deštěm a nečistotami. V dnešní uspěchané době je u Teflonu značnou výhodou nenáročná údržba. Příjemně se nosí, je stálý, jemný a aktivně prodyšný.

YKK

Funkční a vysoce kvalitní výrobek jednoho z nejrenomovanějších výrobců zipů na světě. Tyto zipy v kombinaci s našimi výrobky zaručují pohodu, funkčnost a spolehlivost i při dlouhodobém používání.

Setila soft

Setila Soft
Díky unikátní technologii ultra fine filament se v tomto materiálu spojuje netradiční lehkost a funkčnost. Je sametový na omak, ale přitom výjimečně pevný. Nespornou výhodou je i snadná údržba. Použitý materiál je ekologicky šetrný.

C-TEX

C-Tex
Vnitřní výplň této vložky byla vyrobena z nejnovějšího materiálu: antibakteriálního mikrovlákna C-TEX. Antibakteriální úprava zamezuje tvorbě plísní, množení mikrobů, bakterií, a garantuje značnou hygi-enu pokožky.
C-TEX je hypoalergenický, zaručí Vám měkkost, výbornou prodyšnost, a je odolný vůči častému praní. Složení: 100% polyesterové mikrovlákno.

Tecnopile®

Tecnopile
Značkový fleecový materiál s anti-peelingovou úpravou, sametového omaku s vynikajícími termoizolačními vlastnostmi. Poskytuje vynikající komfort při nízké váze. Při výrobě jsou použity příze obsahující více než 250 vláken na 0,5 milimetru. Tento svazek neuvěřitelně jemných vláken dává výrobku velice příjemný kašmírový omak. Mikrovlákna použitá v Tecnopile jsou nejluxusnější ze všech dosažitelných mikrovláken.
Výhody výrobků z TECNOPILE®:
 • vysoké termoizolační vlastnosti (je to ideální tkanina pro udržení tělesné teploty)
 • speciální nežmolková (antipeelingová) úprava
 • vysoká odolnost proti otěru
 • velmi vysoká hranice použitelnosti v extrémních podmínkách
 • svou konstrukcí umožňuje vysokou elasticitu a optimální komfort při nošení
 • při stejné hmotnosti je nejteplejší ze všech tkanin
 • prodyšnost - velice dobře přenáší tělesné výpary a udržuje tělo suché
 • snadná údržba - výrobky je možno prát v pračce
 • velmi rychle schne

No-Wind®

No-Wind
Značkový fleecový materiál v kombinaci s větruvzdornou a voděodolnou polyuretanovou membránou.
Jedná se o poslední novinku z řady NO-WIND® sport systém - báječný fleece s vysokou odolností proti větru a proti vodě. Toto vše samozřejmě při zachování vynikající prodyšnosti a propustnosti potu.
Vrchní vrstva mikro fleece dodává výrobku novou úroveň komfortu nošení, vzhledu, omaku, tepelné regulace. Výrobky NO-WIND® zachovávají teplo uvnitř a propouštějí pot ven.
Membrána použitá ve výrobcích NO-WIND® má vynikající parametry:
Vodní sloupec: 8000 mm
Prodyšnost: 15000 g/m²/24 hod

Super Roubaix®

Super Roubaix
Elastický materiál s velkou schopností návratu do původního tvaru.
 • prodyšný
 • odolný
 • měkký
 • pohodlný

výrobku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZilliamFer ZilliamFer | E-mail | 22. července 2017 v 22:52 | Reagovat

ipertensione e cialis
http://cialis.withoutdoctorprescriptions.com - cialis without a doctor's prescription
  cialis occupation
<a href="http://cialis.withoutdoctorprescriptions.com">cialis without a doctor's prescription
</a> - cheapest generic cialis
cialis 20 mg coupon sort by

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama